Η Ώρα της Αποκάλυψης για τις Αποζημιώσεις στον Ευρώπη 1

Η συζήτηση στο 'Οι παίκτες' ξεκίνησε από τον/την VAMPIRECRAFT, 10/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. VAMPIRECRAFT

VAMPIRECRAFT Προχωρημένος

Γεια σας,

ήρθε η ώρα να μιλήσουμε σοβαρά πλέον για τις αποζημιώσεις στον Ευρώπη 1,

χωρίς υπεκφυγές και άλλες αναβολές.

Λίγο να τα υπενθυμίσουμε πάλι:

Ήδη τα πρώτα προβλήματα έχουν καταγραφεί από τον Μάιο 2016, ειδικά μετά την εφαρμογή της συναρμολόγησης, όλα φαίνονται στον παρακάτω σύνδεσμο (η αρχή του κακού).

http://el.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/provlmata-toy-paichnidio.96952/

Έγιναν επίσης οι ανάλογες προωθήσεις από τους αρμόδιους σύμφωνα με τον παραπάνω σύνδεσμο για τα προβλήματα.

Από τότε υπήρξαν ενδιάμεσες καταστάσεις προβλημάτων άλλοτε με προσωρινές λύσεις και άλλοτε όχι.

Όλα εις γνώση των αρμοδίων για τις ανάλογες προωθήσεις των προβλημάτων.

Από τον Αύγουστο 2016 μέχρι και σήμερα αυτά τα προβλήματα που είναι καταγεγραμμένα, είναι πιο έντονα και πιο δυσβάσταχτα.

Το αποτέλεσμα όλων αυτών είναι:

α) Η δυσαρέσκεια
    β) Η αγανάκτηση
    γ) Η απογοήτευση των παικτών
    δ) Η αίσθηση της κοροιδίας που αισθάνονται οι παίκτες και άλλα.

Είναι κατανοητό ότι δε μπορείτε, εσείς οι διαχειριστές να κάνετε κάτι (το έχετε αναφέρει αυτό επίσης), για τα προβλήματα των λαγκς - κολλημάτων, παρά μόνο να ενημερώνετε την ομάδα του παιχνιδιού.

Το τι μπορείτε να κάνετε όμως θα σας πω παρακάτω, αφού πρώτα μιλήσω για μένα προσωπικά και μόνο, για τη ζημιά που έχω υποστεί μέχρι τώρα από τα λαγκς - κολλήματα του παιχνιδιού (ίσως να ενδιαφέρει και άλλους παίκτες, ίσως και όχι):

Είμαι παίκτης που είχα κύρια δραστηριότητα στο παιχνίδι:

Για τις καθημερινές ημέρες από 18:00 μέχρι 22:30 περίπου.

Για υπόλοιπες ημέρες δεν υπάρχει ωράριο, μπορεί να ασχοληθώ και 10 ώρες και 15 ώρες, ανάλογα.

3 ώρες από τα απογεύματα σε καθημερινή βάση τις πέρναγα στους χάρτες 4-2 - 4-1 - 4-3,
    τις άλλες ώρες σε άλλους χάρτες για καταστροφή εξωγήινων - αποστολές - και άλλα, πάντα με πετ να μαζεύει και καμικάζι.

Με αυτά που έχω στο σκάφος μαζεύω 14.000 γιουρίντιουμ και 150 ενέργειες γαλαξιακών πυλών την ώρα. Δε θα αναφέρω πυρομαχικά και άλλα πράγματα που μαζεύονται, τα οποία τα χάνω και αυτά.

Άρα έχω χάσει και μου οφείλετε το λιγότερο με απλούς υπολογισμούς:

3 Χ 14.000 = 42.000 γιουρίντιουμ για το 1 απόγευμα καθημερινής
    3 Χ 150 = 450 γαλαξιακές πύλες για το 1 απόγευμα καθημερινής

Επιπλέον τουλάχιστον άλλα 10.000 γιουρίντιουμ για το υπόλοιπο της καθημερινής.

Άρα έχω χάσει για 1 ημέρα καθημερινή παιχνιδιού μου, από πρόβλημα της Bigpoint:

52.000 γιουρίντιουμ και 450 ενέργειες.

25 ημέρες Χ 52.000 γιουρίντιουμ = 1.300.000 γιουρίντιουμ το μήνα
    25 ημέρες Χ 450 ενέργειες = 11.250 ενέργειες το μήνα

Δε βάζω επίτηδες επί 30 ημέρες και ούτε υπολογίζω τις παραπάνω ώρες παιχνιδιού για τα Σαβατοκύριακα - διάφορες Αργίες. Αυτά είναι τα ελάχιστα στον τρόπο παιχνιδιού μου.

Άρα έχουμε συνολικά για τους έστω 4 μήνες και όχι για παραπάνω μήνες:

4 μήνες Χ 1.300.000 γιουρίντιουμ = 5.200.000 γιουρίντιουμ
    4 μήνες Χ 11.250 ενέργειες = 45.000 ενέργειες

Αυτά μου οφείλετε, έτσι τόσο απλά και με λίγα λόγια, μέχρι τώρα φυσικά:

5.200.000 γιουρίντιουμ και 45.000 ενέργειες.

Επιπλέον η μη σωστή λειτουργία του παιχνιδιού δε μου αφήνει περιθώρια να ανεβάσω τα γιουρίντιουμ όταν οι γαλαξιακές είναι σε καλή έκπτωση, την κατάταξή μου και άλλα πολλά που είναι σε βάρος μου.

Σε οικονομικό επίπεδο, αν μπορούμε να το πούμε έτσι, μου οφείλετε μέχρι τώρα φυσικά:
    ότι έχω βάλει με πραγματικά χρήματα, όπως πρέμιουμ, διπλό πλεονεκτικό κ.α.

Άρα μου οφείλετε και πρέμιουμ για τουλάχιστον 4 μήνες. Δε λέω για τα άλλα πακέτα.

Συνοψίζοντας λοιπόν και εφόσον θεωρείται ότι είστε σε μία σωστή θέση στην Bigpoint πρέπει μέχρι 31 Δεκεμβρίου 2016 να με αποζημιώσετε με:

α) 5.200.000 γιουρίντιουμ

β) 45.000 ενέργειες

γ) 4 μήνες πρέμιουμ

Αυτά μπορείτε να τα δώσετε εσείς εδώ και τώρα, και να τα αναφέρετε και στην ομάδα του Darkorbit. Στο χέρι σας είναι και το ξέρω πάρα πολύ καλά.

Αυτό θα δείξει ότι είστε μαζί με τους παίκτες, στις πράξεις και όχι στα λόγια.

Σας χαιρετώ.

Τελευταία επεξεργασία: 10/12/16
  2. Πέλεκυς

Πέλεκυς Αναλυτής του παιχνιδιού

σε όλα αυτά που γράφεις έχεις απόλυτο δίκιο, και πιστεύω ότι στον σερβερ υπάρχουν άτομα που έχουν δώσει χρήματα όχι μόνο για συνδρομές, αλλά και για να κρατηθούν στην κατάταξη, αυτό σημαίνει ευρω όχι εικονικά χρήματα.

Αρέσει σε HappyCrisisEveryone, fountoukis, -EREVOS- και 4 σε άλλους.
  3. VAMPIRECRAFT

Ναι σωστά, έτσι όπως τα λες είναι.

Αρέσει στους KRONOS.GR, ΑΔΙΑΦΘΟΡΟΣ και Πέλεκυς.
  4. AΥΤΟΚΡAΤΩΡ

AΥΤΟΚΡAΤΩΡ Προχωρημένος

Εγώ προσωπικά τα ουρίντιουμ και τις ενέργειες των τελευταίων μηνών τους τις χαρίζω . Τα λεφτά πού εχω πληρώσει για τα premium και τα πλεονεκτικά πακέτα που εχω πάρει δεν τα χαρίζω όμως και επειδή η κοροιδια παει σύννεφο μου φαίνεται , ετοιμάζομαι να προσφύγω στα αρμόδια δικαστήρια διότι οι κυριοι της Bigpoint εχουν παραβει τους γενικούς όρους πλέον ...αυτα από εμένα..

Τελευταία επεξεργασία: 11/12/16
    Αρέσει σε HeLLaS†CoMMANDO†EL, fountoukis, SuperDuke[HELLAS] και 7 σε άλλους.
  5. DarthxXx-[HELLAS]-

DarthxXx-[HELLAS]- Αρχάριος στο φόρουμ

Vampirecraft ρε φιλε γινετε να μου υπολογισεις και την συνταξη τωρα που εισαι ζεστος?
    Αυτό για να χαμογελάσουμε λιγάκι γιατι το παιχνιδι μονο πικρες δυστηχως.

Αρέσει σε fountoukis, SuperDuke[HELLAS], VAMPIRECRAFT και 6 σε άλλους.
  6. s1lv3rK1nG

s1lv3rK1nG Μαθητευόμενος στο φόρουμ

πλακα πλακα εχουμε χασει χρημα οχι αστεια

7. -EREVOS-

-EREVOS- Βετεράνος του παιχνιδιού

καλημερα 000.00 η συνταξη για ολους φιλος

8. VAMPIRECRAFT

Σωστός :rolleyes:.

Αρέσει στους ΑΔΙΑΦΘΟΡΟΣ και Πέλεκυς.
  9. -snorkel-

-snorkel- Global Team Leader Team Darkorbit

VAMPIRECRAFT Μπορείς να απευθυνθείς στο Νομικό τμήμα για την αίτηση αποζημίωσης που επιθυμείς.

Το Forum δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για αυτό και ως εκ τούτου το θέμα κλείνει.

Καλή σας συνέχεια.

Αρέσει στον/ην fountoukis.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.

Κοινοποίηση σελίδας